Okres zimowy jest dużym wyzwaniem dla naszego samochodu, dlatego należy się uważnie przyjrzeć podstawowym elementom i podzespołom  pojazdu które w zimie będą w sposób szczególny narażone na trudne warunki eksploatacji:

  1. układ hamulcowy – bardzo istotne są równe siły hamowania na poszczególnych kołach, gdyż na śliskiej nawierzchni (śnieg, lód) pojazd będzie łatwo wpadał w boczny poślizg.
  2. opony – konieczność wymiany na ogumienie zimowe (bezwzględnie zwiększają bezpieczeństwo jazdy na zaśnieżonych o oblodzonych drogach).
  3. płyn chłodzący – sprawdzić temperaturę zamarzania i w razie jakichkolwiek wątpliwości wymienić ( w razie zamarznięcia podczas silnego mrozu grozi poważną awarią silnika)
  4. akumulator – w okresie mrozów spada gwałtownie pojemność akumulatora , dlatego należy sprawdzić jego stan techniczny przed okresem zimowym.
  5. płyn hamulcowy – jest higroskopijny (pochłania parę wodną z powierza) , dlatego należy odpowiednim przyrządem diagnostycznym sprawdzić jego parametry i w razie wątpliwości bezwzględnie wymienić.
  6. płyn do spryskiwaczy – wymienić na zimowy (zamarznięcie płynu grozi awarią układu spryskiwania szyb i reflektorów).
  7. dokonać przesmarowania zamków drzwi i innych ruchowym elementów.
  8. ogólny przegląd stanu podwozia ze szczególnym uwzględnieniem wycieków i luzów w zawieszeniu. W czasie silnych mrozów wszystkie drobne usterki ( w lecie mało uciążliwe ) mogą urosnąć do poważnych awarii.

Oczywiście sprawdzanie powyższych podzespołów dotyczy tylko samochodów, których jesteśmy właścicielami. Wypożyczalnia samochodów szczecin to wygodny sposób na uniknięcie kosztów związanych z eksploatacją samochodu, a także zaoszczędzenie czasu potrzebnego na utrzymanie pojazdu w odpowiednim stanie.

Call Now ButtonZADZWOŃ