Moda na samochody z Italii jest w Polsce od wielu lat na topie. Polacy mają wielki sentyment do włoskiej motoryzacji, a korzenie tego sięgają czasów, kiedy produkowany był w kraju Polski Fiat 126p. Był to samochód wytwarzany na włoskiej licencji, ale z charakterystycznymi dla ówczesnej epoki, polskimi przypadłościami. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, również jeśli chodzi o włoskie samochody. Zapytaliśmy Toyota Serwis Szczecin, jakie są najczęściej powtarzające się usterki w autach tej marki. Jak bowiem wszyscy wiemy, kierowcy tych samochodów nie witają się ze sobą. Dlaczego? Ponieważ już rano widzieli się w serwisie.

Alfa Serwis Szczecin – włoskie auta są piękne, ale mają drobne usterki

Trudno wskazać największe bolączki samochodów Alfa Romeo. Nie oznacza to jednak, że te pojazdy nie mają wad. Owszem, trudno wymienić usterki, które uniemożliwiałyby jazdę samochodem, natomiast jest wiele mniejszych dolegliwości, które skutecznie odbierają frajdę wynikającą z kierowania włoskim samochodem i podróżowania nim. To między innymi problemy z jakością elementów wnętrza. Bardzo często się zdarza, że w otoczeniu skórzanej tapicerki, znajdujemy plastikowe elementy naprawdę niskiej jakości. Trzeszczące kratki nawiewów wentylacyjnych, łamiące się w ręku uchwyty klamek, czy źle spasowane przyciski na desce rozdzielczej. Mimo niewątpliwego uroku i piękna, którego nie można odmówić włoskiej myśli motoryzacyjnej, w samochodach tych można dostrzec typową dla Italii niechlujność i lekceważenie spraw związanych z jakością.

Jakie jest najpopularniejsze auto w kraju? Nieautoryzowany serwis Renault Szczecin odpowiada

Patrząc na włoskie samochody poruszające się po polskich drogach, w największej liczbie ujrzymy nieśmiertelne Grande Punto. Jest to model produkowany od wielu lat w kilku odmianach. Różnice w nich są bardzo kosmetyczne i dotyczą wyglądu tylnych lamp i przedniego grilla. Ten 5 drzwiowy samochód obecnie nie jest już produkowany, ale jego przestronne wnętrze, ładna linia nadwozia i duży wybór jednostek silnikowych sprawił, że auto było jednym z najchętniej kupowanych w Polsce. Czy Serwis Fiat Szczecin ma powody, aby narzekać na nowe Punto? Zdecydowanie nie. Model jest pozbawiony większych problemów mechanicznych, a usunięcie tych, które się pojawiają, nie przysparza większych problemów. Części zamienne do tych samochodów są łatwo dostępne i w niskich cenach. Serwis Kia Szczecin wymienia również inną zaletę tych samochodów. Są one wyposażone w stosunkowo proste i niezawodne jednostki silnikowe. Mimo że nie zachwycają osiągami, są bardzo trwałe i dobrze współpracują z sekwencyjnymi instalacjami gazowymi.

Fiat i Polonez – naprawa prosta i szybka

Na pewno wielu z Was było użytkownikami samochodów marki Polonez. Jakie by to auto nie było, nie można mu odmówić jednego. Było to pierwsze polskie, rodzinne i nowoczesne auto. Jego naprawa nie wymagała użycia specjalistycznych narzędzi, a części pasowały również do innych modeli samochodów. Podobnie jest ze współczesnymi samochodami Fiata, które mają wiele wspólnych elementów między swoimi różnymi modelami.

Call Now ButtonZADZWOŃ