Odpowiedź brzmi: TAK! W czasie kryzysu gospodarczego, dużej różnicy w cenie pomiędzy gazem i benzyną oraz ze względów ekologicznych jak najbardziej jest to inwestycja opłacalna.

Oczywiście sceptycy takiego rozwiązania podniosą, że zastosowanie tego alternatywnego paliwa jest szkodliwe dla silnika. Nic bardziej mylnego! Wręcz przeciwnie, gaz nie spłukuje oleju z gładzi cylindrów oraz nie rozcieńcza go, poprawia warunki smarne, a w konsekwencji przedłuża jego żywotność!

Również nie cierpi na tym moc silnika i dynamika jazdy. Chociażby dlatego że ten rodzaj paliwa ma liczbę oktanową większą niż benzyna -ok. 104. Ważnym aspektem używania instalacji gazowej jest również mniejsza szkodliwość emitowanych spalin a przede wszystkim dużo mniejsze wydzielanie dwutlenku węgla, ok. 25 {4436d10b9b296700dd035510417dea218b531526b4de5ccfb4eb6f228cf0afd4} tego co przy spalaniu etyliny.

W praktyce prawie do wszystkich silników benzynowych również tych z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi można zamontować instalację gazową. Montaż instalacji na pewno jest inwestycją kosztowną, w zależności od układu paliwowego  może kosztować od 1300,00 do 3,5-4,5 tys. złotych. Jednak w perspektywie kilku lub kilkunastomiesięcznej nakłady zwracają się, zależy to od ilości przejechanych kilometrów.

O tym jaką instalację gazową dedykować dla danego pojazdu należy zapytać w specjalistycznym warsztacie. Oczywiście każdy zakład który montuje instalacje gazowe musi mieć stosowne uprawnienia.

Sam montaż instalacji trwa od kilku do kilkunastu godzin. Pracochłonność uzależniona jest od rodzaju instalacji gazowej oraz budowy kolektorów ssących.

Po zamontowaniu instalacji posiadającej CERTYFIKATY należy dokonać zgłoszenia we właściwym Wydziale Komunikacji który dokona wpisu do dowodu rejestracyjnego. W czasie tych procedur należy przedstawić certyfikaty instalacji gazowej oraz poświadczenie montażu gazu wraz z dokumentem zapłaty. Należy również dodać, że instalacja gazowa w samochodzie jest całkowicie bezpieczna dla użytkownika, posiada wiele urządzeń zabezpieczających, skutecznie eliminując niebezpieczeństwa towarzyszące nawet najpoważniejszej kraksie.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zamontowaniem instalacji gazowej w waszym samochodzie to podajemy kontakt do naszych serwisów, gdzie wysoko wyspecjalizowani pracownicy udzielą wyczerpujących informacji oraz uzgodnią dogodny dla Państwa termin montażu:

Twój Auto Serwis, Szczecin ul. Białowieska 2 tel. 091 814-60-46
Auto-Gryf, Szczecin ul. Białowieska 2 tel. 091 482-02-33

ZAPRASZAMY!

Call Now ButtonZADZWOŃ