Filtracja powietrza i płynów eksploatacyjnych jest bardzo ważna w każdym samochodzie. Niezależnie od marki i modelu. Na przykładzie trzech wysoko cenionych niemieckich marek motoryzacyjnych, przygotowaliśmy krótki opis różnych modeli filtrów.

Ford Szczecin Serwis – najczęściej wymieniany jest filtr oleju

Olej to krew dla samochodu. Bez właściwego poziomu świeżego oleju, można się spodziewać szybkiej śmierci silnika. Nastąpi ona zarówno z powodu przegrzania i zatarcia. Czy można się przed tym bronić? Oczywiście że tak. Najlepsza metoda to częsta wymiana oleju na nowy. My zalecamy to robić raz na rok lub maksymalnie co 15 000 km – zależnie od tego, co wypada jako pierwsze. Wymieniając olej, wymieniamy równocześnie filtr. To w nim gromadzą się zanieczyszczenia stałe, w postaci opiłków metalu. Papierowy filtr wychwytuje je i zatrzymuje w sobie, nie wpuszczając do cylindrów. Skuteczna filtracja zależy przede wszystkim od stanu filtra, dlatego tak ważna jest jego regularna wymiana i korzystanie z dobrej jakości produktów.

Naprawa BMW Szczecin często spowodowana złym stanem filtra paliwa

Samochody marki BMW rozpalają emocje u wszystkich kierowców, bez względu na wiek. Sportowa linia nadwozia i silniki o dużych pojemnościach, pozwalające rozwijać spore prędkości. Dodając do tego napęd na tylną oś, jazda BMW najczęściej ma charakter sportowy. Jak wiadomo, nie są to silniki charakteryzujące się niskim zużyciem paliwa. To z kolei zachęca ich użytkowników, aby tankować samochody na stacjach benzynowych, oferujących paliwo nieco tańsze od konkurencji. Niestety, za niższą ceną benzyny lub oleju napędowego, często podąża również niższa jakość paliwa. Seat szczecin Polmozbyt regularnie naprawia samochody tej marki, które doświadczyły widocznego spadku mocy silnika. Czym jest to powodowane? Przede wszystkim tankowaniem kiepskiego paliwa, o obniżonej liczbie oktanów i zanieczyszczonego. Tych zanieczyszczeń jest często tak wiele, że w całości oblepiają one filtr paliwa, uniemożliwiając mu prawidłową pracę. W efekcie brudne paliwo trafia do silnika i powoduje w nim liczne spustoszenia. Aby temu zaradzić, należy tankować na sprawdzonych stacjach i regularnie wymieniać filtry.

Naprawa Mercedes Szczecin – nasi klienci zwracają uwagę na filtr kabinowy

Samochody niemieckiej marki Mercedes, uznawane są za jedne z najbardziej luksusowych i reprezentacyjnych. Użytkujące je osoby, bardzo sobie cenią komfort podróży. Składa się na niego również świeże i czyste powietrze wewnątrz samochodu. Odpowiada za nie filtr przeciwpyłkowy. Mazda Serwis Szczecin zaleca wymianę takiego filtra przynajmniej raz na rok, a jeśli samochód porusza się w bardzo mocno zanieczyszczonych miejscach, to także częściej. Czy samodzielna wymiana filtra kabinowego jest łatwa, czy zawsze należy w tym celu odwiedzić serwis Peugeot szczecin? Mamy dobrą wiadomość. Wymiana filtra przeciwpyłkowego jest bardzo prosta i nie zajmuje więcej niż kilka minut. Narzędzia, które są do tego potrzebne to śrubokręt. Do wymiany warto stosować lepszej jakości filtry węglowe, zamiast tańszych i mniej skutecznych filtrów papierowych.

Call Now ButtonZADZWOŃ