Jedną z częstszych usterek w samochodach japońskich, jest problem z wypadającym zapłonem. Co to właściwie znaczy i jakich marek aut dotyczy? O odpowiedź poprosiliśmy trzy wiodące serwisy samochodowe, specjalizujące się w samochodach japońskich.

Toyota Serwis Szczecin – bardzo często wymienimy świece zapłonowe

Jednym z najważniejszych elementów układu zapłonowego jest świeca. Dotyczy to samochodów wszystkich marek. Wiele osób jest przekonanych, że sprawna świeca zapłonowa służy wyłącznie do prawidłowego uruchomienia pojazdu. To nie prawda. Jak pokazuje doświadczenie, zużyte świece zapłonowe powodują nierówną pracę silnika i tak zwane wypadanie zapłonu. Może to skutkować charakterystycznym odgłosem pracy jednostki napędowej i wibracjami, przenoszonymi na całą karoserię. Regularna wymiana świec zapłonowych jest tutaj kluczowa, aby zapewnić silnikowi właściwą pracę i uzyskiwanie właściwych osiągów. Serwis Nissana Szczecin wymienia świece zapłonowe najczęściej w samochodach z napędem benzynowym. Jest to stosunkowo prosta do wykonania czynność serwisowa. To co najbardziej może ją komplikować, to trudny dostęp do gniazd świec, wymagający użycia specjalnych kluczy. Podejmując próbę samodzielnej wymiany świec zapłonowych, należy pamiętać o tym, że robimy to na zimnym silniku. W innym przypadku istnieje poważne ryzyko uszkodzenia gniazd. Przed wykręceniem świec, należy również przedmuchać gniazda sprężonym powietrzem, usuwając z nich ewentualne zanieczyszczenia. Przedostanie się ich do wnętrza silnika, może go skutecznie uszkodzić.

Padająca cewka zapłonowa to nasza zmora – serwis Land Rover szczecin

Zgoła odmienne doświadczenia z układem zapłonowym w samochodach Suzuki ma ich serwis. Tutaj problem z wypadającym zapłonem leży w wadliwych cewkach zapłonowych. Mankament ten dotyczy najczęściej niskiej jakości zamienników, kupowanych najczęściej z uwagi na korzystniejszą względem oryginalnych cewek cenę. Co można z tym problemem zrobić? Przede wszystkim cewki zapłonowe nie podlegają naprawie. Jest to po prostu zbyt skomplikowane i kosztowne. Zamiast tego lepiej jest kupić nową cewkę i wmontować ją w miejsce starej. Czynność sama w sobie jest bardzo prosta, ale w przypadku nowoczesnych modeli aut, nowa cewka może wymagać zaprogramowania w komputerze ECU. Oczywiście Suzuki  Szczecin Serwis również wykonuje tę czynność niejako w standardzie, kompleksowo przeprowadzając naprawę. Co może doradzić serwis kierowcom, których czeka zakup nowej cewki zapłonowej? Przede wszystkim to, aby wybierać zamienniki dobrej jakości, kierując się przede wszystkim marką, a nie ceną.

To samo stanowisko potwierdza Serwis Mazda Szczecin. Te pojazdy również często odwiedzają warsztat, powodowane problemem wypadającego zapłonu. Tu również najczęściej pomaga wymiana starej cewki na nową. Aby operacja się powiodła, należy wybierać cewki zapłonowe znanych i cenionych firm, a unikać niskiej jakości cewek produkcji chińskiej. Ich cena może być kusząca, ale konsekwencje ich użytkowania bardzo kosztowne. Mercedes Szczecin Serwis posiada w swojej sprzedaży sprawdzone cewki zapłonowe, które można z czystym sumieniem montować w pojazdach, nie martwiąc się o ich prawidłowe działanie.

Call Now ButtonZADZWOŃ