Cechą charakterystyczną dla silników napędzanych paliwami płynnymi, jest produkcja spalin. Są one efektem ubocznym spalania paliwa, w postaci benzyny, oleju napędowego oraz gazu LPG. Spaliny powstają w komorze silnika i muszą zostać usunięte na zewnątrz samochodu. Odbywa się to przy pomocy układu wydechowego. Jest on tworzony przez system szczelnych metalowych rur, biegnących od kolektora silnika, aż po tylny tłumik wydechowy. Citroen Szczecin Struga przedstawia kilka istotnych faktów, dotyczących układów wydechowych, sposobu ich eksploatacji i możliwych usterek, na które są narażone.

Serwis Rovera szczecin kompleksowo naprawia układy wydechowe

Po czym można poznać, że układ wydechowy w aucie wymaga interwencji mechanika? Serwis Seat szczecin wskazuje kilka przyczyn. Pierwszym objawem jest oczywiście zmieniony dźwięk silnika. Jeżeli do tej pory samochód pracował cicho, a teraz słyszymy inny, basowy dźwięk, jest to niepodważalnym dowodem na to, że układ wydechowy ma jakąś nieszczelność. W pierwszej kolejności może się ona pojawić w tylnym tłumiku, odpowiedzialnym właśnie za brzmienie. Jest to cylindryczny element, wykonany z dwóch warstw blachy. Na skutek korozji ulega ona uszkodzeniu i powstają nieszczelności, przez które spaliny wydostają się w sposób niekontrolowany. Efektem tego jest niecodzienny dźwięk.

Kolejnym sygnałem zmuszającym nas do tego, aby uważniej przyjrzeć się układowi wydechowemu, jest wyczuwalna w kabinie woń spalin. Kiedy w środkowym odcinku układu wydechowego pojawia się nieszczelność, spaliny znajdują ujście pod podwoziem i mogą przenikać do wnętrza kabiny. Jest to bardzo niebezpieczne i może grozić zatruciem organizmu. W takim przypadku Renault serwis szczecin sugeruje udać się do warsztatu, a jazda powinna być kontynuowana przy otwartych szybach, zapewniających najlepszą wentylację. W razie stwierdzenia pierwszych objawów zatrucia, takich jak ból głowy czy jej zawroty, należy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i wezwać pomoc.

Jak serwis Suzuki szczecin naprawia układ wydechowy?

Wbrew pozorom, nieszczelny układ wydechowy nie jest trudny do naprawienia. Można stosować kilka metod usunięcia usterki, ale najczęściej wybierane jest spawanie. Nieszczelność zostaje uzupełniona przez wspawanie nowego elementu metalowego i jego uszczelnienie. Jeśli większy element układy wydechowego jest skorodowany, BMW Serwis Szczecin może wymienić go na nowy, kompletny. W sprzedaży występują elementy układu wydechowego będące oryginalnymi częściami producenta, tzw. OEM, jak również zamiennikami. Te drugie mają zwykle niższe ceny, ale i ich jakość jest trochę niższa od części oryginalnych.

Naprawa Peugeot Szczecin z uszkodzonym układem wydechowym, ma swoją przyczynę w korozji. Elementy wydechu nagrzewają się do wysokich temperatur, a w kontakcie z wodą obecną na drodze, ulegaj szybkiemu schłodzeniu. Tak duże wahania, a także wystawienie na działanie soli drogowej, czyni wprost idealne warunki do powolnej, ale nieuchronnie posuwającej się korozji.

Call Now ButtonZADZWOŃ