Zaznacz stronę

Montaż instalacji gazowych

W zakresie montażu instalacji gazowych firma nasza współpracuje z producentem instalacji gazowych AC z Białegostoku wytwarzającą produkt o nazwie rynkowej STAG. W naszej ofercie posiadamy instalacje gazowe do wszystkich typów samochodów, a zdobyte doświadczenie odwzorowuje się w doskonałej jakości i solidności montażu. Ponadto oprócz montażu instalacji gazowych wykonujemy przeglądy okresowe, oraz naprawy założonych już instalacji.

Jeżeli nasz samochód jest wyposażony w instalację gazową (LPG), powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na następujące elementy:

  1. płyn chłodzący – poziom w zbiorniczku wyrównawczym, temperatura zamarzania (standardowe płyny powinno się wymieniać raz na dwa lata)
  2. filtr powietrza – kontrola czystości (przy LPG zalecana wymiana raz w roku)
  3. układ zapłonowy – sprawdzenie świec, przewodów wysokiego napięcia, rozdzielacza zapłonu (jeżeli w tym modelu jest). Poprawnie działający układ zapłonowy zabezpiecza przez ew. wybuchem gazu w kolektorze ssącym.
  4. filtr gazu – sprawdzenie czystości ew. wymiana .
  5. reduktor-parownik – sprawdzenie czystości urządzenia i poprawności działania.

Wykonanie w/w czynności w całym zakresie nie jest możliwe w warunkach domowych. Należy udać się do wyspecjalizowanych warsztatów montujących instalacje LPG wyposażonych w specjalistyczne oprzyrządowanie i dokonać tam przeglądu instalacji.

Sieć warsztatów Grupy Polmozbyt „Twój Auto Serwis”, zatrudnia wyspecjalizowaną załogę w montażu i obsłudze instalacji gazowych LPG.

Dla ciekawych

W systemach I i II generacji mieszanka gazowo-powietrzna powstaje w mikserze i za jego pośrednictwem dostaje się centralnie – przed przepustnicą powietrza – poprzez kolektor ssący do silnika, skąd zassana jest do cylindra.

W systemach III i IV generacji gaz podawany poprzez wtryskiwacz gazu indywidualnie do każdego cylindra. Urządzenia tego typu umożliwiają wtrysk gazu porcjami oddzielnie do każdego cylindra i doprowadzenie przewodami do kolektora ssącego w pobliżu zaworów ssących (za przepustnicą powietrza).