Czy ktokolwiek może mieć wątpliwości, jak ważne są hamulce w każdym samochodzie? Z pewnością nie. To one służą do bezpiecznego wytracania prędkości i umożliwiają jazdę w najtrudniejszych warunkach. Co składa się na prawidłowe działanie układu hamulcowego? Jest kilka rzeczy, na które Peugeot serwis szczecin sugeruje wzrócić uwagę. Klocki hamulcowe z wystarczającą grubością okładzin ciernych, a także tarcze hamulcowe. Wiele osób skarży się jednak na to, że pomimo iż w ich samochodach oba elementy układu hamulcowego są dobre, to jednak hamowanie nie wygląda tak, jak powinno. Uwagi dotyczą przede wszystkim pedału hamulca, który jest zbyt twardy lub za miękki.

Seat serwis szczecin wyjaśnia przyczynę miękkiego pedału hamulca

Jeżeli podczas hamowania wydaje ci się, że pedał hamulca wpada w podłogę, to znak że w układzie hamulcowym jest niewystarczająca ilość płynu. W efekcie podczas hamowania i wciskania pedału, tłoczek przesuwa się o dużą odległość, co powoduje duży skok pedału hamulca. Co można w takiej sytuacji zrobić? Land Rover serwis szczecin widzi tylko jedno rozwiązanie, którym jest wymiana płynu w układzie hamulcowym lub uzupełnienie go do odpowiedniej ilości. Pamiętajmy bowiem o tym, że płyn hamulcowy również ulega starzeniu i winien być co kilka lat wymieniany nowy. Ma on również zdolność chłonięcia wody, która w zdecydowany sposób osłabia jego właściwości fizyczne, a przede wszystkim rozszerzalność i ściśliwość. Wymiana płynu hamulcowego jest czynnością stosunkowo prostą, ale czasochłonną. Najważniejsze jest w niej staranne odpowietrzenie każdego zacisku hamulcowego. Aby móc to zadanie wykonać prawidłowo i dokładnie, potrzebna będzie nam pomoc drugiej osoby. Jej zadanie będzie polegało na rytmicznym wciskaniu pedału hamulca, a tym samym wypompowywaniu z układu płynu hamulcowego, wymieszanego z pęcherzykami powietrza. Ty będziesz obserwował to i łapał wyciekający płyn do pojemnika. Pamiętać również należy o uzupełnianiu płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Jeżeli nie chcesz zajmować się tym samodzielnie, całą pracę wykona za ciebie Serwis Mitsubishi szczecin, gwarantując najwyższą jakość wykonanej usługi.

Autoryzowany serwis Renault Szczecin i twardy pedał hamulca

Zagadka twardego pedału hamulca została w końcu rozwikłana. Jeśli hamując, musisz wciskać pedał z wielką siłą, to są dwie możliwe przyczyny tego stanu rzeczy. Pierwsza z nich to zapowietrzony układ hamulcowy. Zdarza się to bardzo często, szczególnie wówczas gdy wymieniano szczęki lub płyn hamulcowy w całym układzie, bez jego odpowietrzenia. Aby usunąć usterkę, należy po kolei odpowietrzyć cały układ, odkręcając cylinderki przy każdym kole. Warsztat Audi Szczecin zdradza również drugą przyczynę twardo działającego pedału hamulca. Jest nią uszkodzone serwo. Jest to element całego układu, który wspomaga pracę hamulca, wytwarzając podciśnienie. Dzięki pracy serwa, wystarczy delikatne muśnięcie stopą pedału hamulca, aby auto zaczęło mocno hamować. Toyota serwis Szczecin zajmuje się kompleksowymi naprawami układu hamulcowego w każdym samochodzie osobowym. Gwarantujemy wysoką jakość usług, połączoną z konkurencyjnymi cenami i krótkim czasem wykonania usługi.

Call Now ButtonZADZWOŃ