Zawieszenie samochodu to jeden z jego elementów, odpowiadających za tłumienie nierówności i amortyzację wstrząsów. Do zawieszenia przymocowane są również koła, czyli cztery elementy, zapewniające przyczepność pojazdu do drogi.

Stukanie w zawieszeniu – auto serwis Audi Szczecin wyjaśnia usterkę

Kierowcy najczęściej zgłaszają typową dla zawieszenia awarię, objawiającą się charakterystycznym, pojedynczym stuknięciem. Pojawia się on najczęściej podczas skręcania kół. Czy to niebezpieczne? Co jest powodem wydawania tego dźwięku? Przyczyna leży w uszkodzonym łączniku stabilizatora. To prosty w budowie pojedynczy element. Ma postać metalowego, bardzo wytrzymałego pręta, zakończonego po obu stronach pierścieniami z gumowymi tulejami. Łącznik stabilizatora usztywnia zawieszenie w trakcie wchodzenia w zakręt, nie dopuszczając do nadmiernego wychylania się karoserii. Serwis Fiata Szczecin wykonuje wymianę łączników stabilizatora niejako w standardzie, dla większości modeli. Trwałość łącznika stabilizatora zależy w głównej mierze od marki elementu, który został zakupiony. Sama wymiana nie jest skomplikowana i nie zajmuje dużo czasu. Nie trzeba również obawiać się kosztów, które są z nią związane. Serwis Citroena Szczecin szacuje koszt nowego łącznika na około 40 złotych, a sama wymiana to około 25 złotych. Łączniki stabilizatora zaleca się wymieniać parami, a także kupować części zamienne sprawdzonej jakości, gwarantujące dużą wytrzymałość i skuteczność działania.

Nadmierne bujanie karoserii – Opel serwis Szczecin zna odpowiedź

Jeżeli w swoim samochodzie doświadczyłeś zjawiska, w którym karoseria zachowuje się jak statek na morzu, to znak że amortyzatory straciły swoją wydajność. Mogło do tego dojść na skutek ich wylania się lub rozszczelnienia, w przypadku amortyzatorów gazowych. Serwis Volvo osobowe rekomenduje wówczas wymianę amortyzatorów na nowe. Pamiętać należy o tym, że czynność tę wykonujemy parami, czyli oba amortyzatory muszą być wymienione jednocześnie. Co się stanie w przeciwnym wypadku? W niedługim odstępie czasu można przewidywać, że stary amortyzator również wysiądzie i będzie trzeba go wymienić. Zrobienie tego za jednym razem, pozwala zaoszczędzić wielu problemów i straty czasu.

Serwis Alfa Romeo Szczecin przytacza również inne usterki zawieszenia, których możemy doświadczyć podczas użytkowania swojego samochodu. Niektóre z nich to na przykład uszkodzona tuleja wahacza. Dochodzi do tego na skutek zużycia materiału i wyrobienia się elementu metalowo-gumowego. Efektem tego mogą być wyczuwalne luzy na zawieszeniu, skutkujące pogorszeniem komfortu prowadzenia pojazdu. Jest to najbardziej widoczne podczas jazdy po łuku i wchodzenia w zakręty. Pamiętajmy również o tym, że po każdej wymianie elementów zawieszenia, konieczne jest ustawienie zbieżności. Tak zwana geometria kół jest wykonywana po to, aby oba koła na jednej osi były równolegle ustawione względem siebie i karoserii. Dzięki temu trzymając kierownicę na prosto, samochód jedzie równo jak po linii. Mazda Szczecin serwis tłumaczy również, że ograniczamy również w ten sposób ryzyko nadmiernego i przyspieszonego zużycia ogumienia.

Call Now ButtonZADZWOŃ